Share Button

Petrolul Ploiesti a terminat la egalitate 1-1  amicalul de lux disputat astazi la Madrid in compania ocupantei locului 5 din Primera Division, Getafe CF.5257f24895f9cf886a000000

Partida a inceput tare, petrolistii deschizand scorul dupa numai 18 de minute de joc prin Boudjemaa la capatul unei actiuni frumoase pe partea stanga. Avantajul lupilor a durat doar pana in minutul 39 cand spaniolii au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj prin  Jaime Gavilan acesta inscriind la capatul unui contraatac.

Meciul s-a terminat la egalitate 1-1.

Cosmin Contra a început partida cu: Bornescu (30 Povilas) – Achim, Beţa (34 Mustivar), Benga, Guilherme – De Lucas, Romario – Priso, Fernandez, Boudjemaa – Camara.

La pauză, tehhnicianul ploieştenilor a apelat la Teixeria, cel care l-a înlocuit pe De Lucas, iar, din minutul 60 au mai intrat Pecanha, Alcenat, Albin şi Dore, aceştia schimbându-i pe Povilas, Priso, Boudjemaa şi Camara.

Caseta tehnica

Getafe CF – Petrolul Ploiesti 1-1

Marcatori: Boudjemaa (18′)/ Gavilan(39′)

Getafe: Codina; Valera (Arroyo, min. 80), Lisandro, Lopo, Escudero (Héctor, min. 67); Míchel (Javi Navas, min.80) Juan Rodríguez (Borja, min. 82); Diego Castro (Roberto Lago, min.62), Lafita (Paco Tomás, min.62) Gavilán (Mosquera, min. 82); Colunga (Maño, min. 72).  Antrenor: Luis García

Petrolul Ploiesti: Bornescu (Valincius, min. 36) (Pecanha, min. 67); Achim, Beta (Mustivar, min. 38), Benga, Guilherme; Romario, Priso (Jean Sony, min. 67); Pablo De Lucas (Teixeira Filipe, min. 46), Walter, Boudjemaa (Albín, min. 67); Camará (Ferebory, min. 67). Antrenor : Cosmin Contra
a deplasat 19 jucători în Spania, fără Hoban, convocat la echipa naţională, şi fără Hamza, Morar, Marinescu şi Enza, cu probleme medicale. Portari: Peterson Pecanha, Mircea Bornescu, Valincius Povilas; Jucători de câmp: Jean Sony Alcenat, Sebastian Achim, Geraldo Alves, Alexandru Benga, Dean Beţa, Haubert Guilherme, Soni Mustivar, Walter Fernandez, Damien Boudjemaa, Juan Angel Albin, Njongo Priso, Romario Pires, Filipe Teixeira, Pablo de Lucas, Abel Camarra, Ferebory Dore.Citeste mai mult: adev.ro/mui77a