Share Button

Petrolul a jucat modest la Piatra Neamț, dar, chiar și așa, a îngropat echipa de sub Pietricica! ”Lupii” rămân neînvinși în deplasare în acest sezon (8 victorii, 6 remize), egalând în prelungiri, 1-1, grație unui autogol al lui Markovic.

”Lupii” au dominat primele 25 de minute, apoi gazdele noului antrenor Vanja Radinovic au revenit în joc și au presat Petrolul. Stana a transformat o lovitură liberă repede, Sialmas a ratat două șanse mari în fața unui adversar apatic. Care a egalat din nimic, în prelungiri. Ba putea să și câștige, arbitrul Rădulescu anulând golul lui Astafei, 90+4, pentru un fault în atac. Și nemțenilor li s-a anulat un gol, în condiții similare.

Ceahlăul Piatra Neamţ – Petrolul Ploieşti 1-1 (0-0)
Marcator: Stana (47)/Markovic (90+2, autogol).

Ceahlăul: Jovic – Markovic, Ichim, Buden, Rafael – Ştefănescu (80 Gheorghiu), Achim (cpt), Stana (55 Aldea) – Sialmas (90 Wellyson), Balint, Chitoşcă. Antrenor: Vanja Radinovic.

Petrolul: Cobrea – Alcenat, Filip, Ipsa, Peteleu – De Lucas (cpt) – Marinescu (67 Nepomuceno), Satli, Pastorini (80 N’Koyi) – Tamuz (67 Astafei), Tchite. Antrenor: Mircea Rednic.

Au arbitrat: George Rădulescu (Bucureşti) – Marius Nicoară (Drobeta Tr. Severin) şi Alexandru Vodă (Alba Iulia). Rezervă: Dan Grigore Botescu (Bucureşti).

Observatori: Ionel Popa (Paşcani) şi Mircea Călin (Bucureşti)

sursa:sportnews.ro