Menu
CSMS I(A)ȘIfonat pe ”lupi”! Petrolul – CSMS Iași 0-2 / VIDEO
March 9, 2015 Stiri Petrolul Ploiesti

Share Button

Petrolul a pierdut, surprinzător, meciul disputat pe propriul teren, scor 0-2, în fața echipei CSMS Iași.

Moldovenii au venit la Ploiești hotărâți să obțină cele trei puncte, esențiale în lupta pentru evitarea retrogradării. Ciucur a deschis scorul în minutul 6. Cel mai activ jucător al gazdelor, în prima repriză, a fost Teixeira. Lusitanul a șutat în bară, în minutul 31.

Fabio Braga și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 73, iar CSMS Iași a dat lovitura pe “Ilie Oană”. Brazilianul născut la Lisabona se află la prima reușită în Liga I.

În urma acestui rezultat, Petrolul nu a reușit să se apropie de FCSB, aflată la 8 puncte distanță. De partea cealaltă, CSMS Iași a acumulat 21 de puncte și ocupă locul 12, primul care asigură prezența în Liga I și în sezonul următor.